komnata solna / inhalacja solą

Inhalacja


 

Sól zawsze odgrywała ważną rolę w historii ludzkości. Była symbolem bogactwa i przyjaźni. Służy jako przyprawa, bez której wiele osób nie jest w stanie się obyć. Zastosowania znalazła także w leczeniu przeziębiania, inhalacje ze słonej wody, moczenie nóg lub kąpiel w wodzie z solą to niezastąpione lekarstwo. Sól to bogactwo minerałów, każdy oddech powietrzem nasyconym solą usprawnia organizm i pozwala mu prawidłowo funkcjonować.

Naturalne właściwości soli pokładowych oraz soli z Morza Martwego, znane są od wieków. Dzięki pracy wysokiej klasy urządzeń inhalacyjnych powietrze zostaje odpowiednio preparowane i zjonizowane, daje pacjentom komfort przebywania w mikroklimacie charakterystycznym tak dla terenów nadmorskich lub w sztolni w kopalni soli.

Sól pozytywnie wpływa na skórę, zapewnia naturalny peeling oraz ukrwienie. Wystarczy 20 min inhalacji zasolonym powierzam, by odzyskać energie i poprawić wydolność dróg oddechowych.

Pobyt w komnacie solnej ma też bardzo korzystny wpływ na osoby żyjące w stresie i napięciu nerwowym. Mikroelementy, a zwłaszcza magnez, żelazo, brom, regulują pracę układu nerwowego, obniżają ciśnienie i pobudzają odporność. Minerały z Morza Martwego są również niezbędne w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Pierwiastki osadzają się na skórze, po czym przenikają do komórek i odbudowują je. Zniszczony naskórek złuszcza się, skóra staje się gładka, jędrna, lepiej ukrwiona. Dlatego taka metoda terapii zalecana jest w łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry, trądziku.


Polityka Prywatnosci | Inhalacja solą
cheap phone card